Єдина Країна! Единая Страна! United Country
 
Вівторок
26-05-2020
20.23.00
Ви увійшли як Гість
Група "Гости"Вітаю Вас Гість
RSS
 
Персональний сайт
вчителя англійської мови
Нездропи Л.П.
Головна Мій профіль Реєстрація ВихідВхід
Новини села »
Login form


Site menu

Statistics site
Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 
Сьогодні нас відвідали юзера:

Translate the site


Our polls
Хто нас відвідав?
Всього відповіли: 580

Social networks

Random photo

http://kakhovka-rda.gov.ua/chornyanska-silska-rada/" alt="Історія с.Чорнянка"/> Історія с.ЧорнянкаСело Чорнянка Каховського руйону Херсонської області було засноване у 1791 році графом Миколою Семеновичем Мордвіновим (1754-1845)

Сільський голова Хома Ірина Вікторівна, 24.01.1977 р.н., тел. 97-3-36

Адреса: 74835 , Херсонська область, Каховський район, с.Чорнянка, вул.Леніна, 26

Тел./факс ( 05536 ) 97-3-36 Електронна адресаsilradasekretar@yandex.ua , chernyanskasr@ukr.net

Дні особистого прийому: понеділок, четвер з 08.00-12.00

Обідня перерва 12.00-13.00

Секретар ради Рябенко Олександр Олександрович, 03.071974 р.н., тел. 97-3-36

описание                 Населений пункт Чорнянка розташований на території Чорнянської сільської ради, яка утворена в 1921 р., відстань до найближчої місцевої ради 32 км (Каховська районна рада). Чорнянка — село, центр Чорнянської сільської ради. Розташована за 25 км на південний захід від районного центру і за 18 км від залізничної станції Каховка. Поблизу села проходить автотраса Нова Каховка — Скадовськ. Чорнянка вперше згадується в документах за 1791 р. Під час революції 1905-1907 рр. під впливом соціал-демократичної агітації тут відбувалися виступу селян. В 1923 р. була створена інтернаціональна сільськогосподарська комуна ім. Комінтерну, у яку вступили 25 бідняцьких родин, що прибули з Канади. На фронтах Великої Вітчизняної війни захищали Родину 385 місцевих жителів; 87 з них нагороджені орденами й медалями Союзу РСР, 298 — загинули в боях за свободу й незалежність Родини, їм установлений пам’ятник. Споруджені також пам’ятники радянським воїнам, що загинули при звільненні Чернянки. Вони поховані в братських могилах. Поблизу Чорнянки досліджені кургани з похованнями епохи міді — бронзи (III-II тисячоліття до н. э.), скіфів, сарматів, а також кочівників XI-XIII ст. Біля Чорнянки здійснені розкопки безкурганного могильника X-XI ст. до н. ери.

Моє село Чорнянка в фотошоу

Розпорядженням голови Херсонської облдержадміністрації від 18.05.2016 №337

описание     Про перейменування об’єктів топоніміки населених пунктів області, назви яких містять символіку комуністичного тоталітарного режиму» перейменовано 26 вулиць в населених пунктах Каховського району, в тому числі і в Чорнянці: 

вул. Комсомольська на вул. Давида Бурлюка;  вул. Радянська на вул. Ярослава Мудрого;

вул.Жовтнева на вул. Героїв Майдану;  вул. Цюрупи на вул. Петра Калнишевського;

вул.Леніна на вул. Незалежності;  вул. Фрунзе на вул. Соборна

Граф Мордвінов М.В.в історії Чорнянки

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                

        Це була людина, обдарована від природи незвичайним розумом, який отримав гарну освіту і володів певною мірою літературними даруваннями. Його численні таланти не раз були відзначені при царювання імператриці Катерини Олексіївни, і за Павла I, і особливо в часи Олександра Павловича.Вмістити життєпис графа в рамки короткого історичного екскурсу, на жаль, не представляється можливим, тому розповідь про нього буде поміщено на сайті окремою статтею. Першими поселенцями, котрі облаштувалися на землях Мордвинова, були, імовірно, селяни-втікачі. Граф, який відрізнявся ліберальними поглядами, охоче дозволяв їм селитися в межах своїх південних маєтків. Крім того, розуміючи, наскільки важке життя селянина на посушливих землях Таврії, граф розпорядився по можливості підтримувати переселенців. Так, кожна сім'я отримувала пару волів, корову, десять овець і віз. Ця допомога (на ті часи не така вже мала) немало сприяла збільшенню числа бажаючих оселитися тут. Природно, всі селяни були кріпаками. Пізніше, коли землі були вже трохи обжиті, сюди була переселена і частина селян Мордвинова з інших губерній. Сам граф в Чорнянці ніколи не жив (хоча тут і була влаштована садиба з будинком). Він жив ​​в Херсоні з матір'ю і сестрами з 1784 по 1790 р, потім на деякий час виїхав до Москви. Повернувшись після смерті Потьомкіна в Таврію, Микола Семенович спочатку перебував у Херсоні, але в 1794 р переїхав з родиною в Миколаїв, в 1799 - до Криму, де у нього теж був маєток. А після смерті в 1801 р імператора Павла I Мордвинов виїхав до Петербурга.До 1810 площа земельних угідь, що належать графу, становила 45-49 тис. десятин (49-53,5 тис. Га). Всі графські угіддя були позначені земельною ровом. Величезну територію, на якій тепер розкинулося озеро, займав фруктовий сад, плодові і деревні розплідники, невеликий виноградник. Поблизу садиби поставлений величезний паровий насос, за допомогою якого викачується вода з колодязя, і цією водою проводиться поливання саду. Для дітей службовців на кошти Мордвинова була побудована школа (зараз від неї зберігся тільки один Г-подібний корпус, що стоїть біля храму св. Олександра Невського, відбудованого на старому місці на початку XXI століття).


Історія Чорнянського краєзнавчого музею

описание Чорнянський музей, що сьогодні є складовою частиною Каховського районного краєзнавчого музею, днями відзначає ювілей — 105-ту річницю свого заснування. А родоначальником його по праву вважається один із засновників російського футуризма Давид Бурлюк. На великих степових просторах графа Ф.С. Мордвинова паслися тисячі овець та росла золотава пшениця. На цих же просторах було багато скіфських і сарматських поховань — курганів. Ці кургани допомагали пастухам стежити за отарами. Вони ж ховали велику таємницю поколінь, що жили на цих землях. Старший син великої мистецької сім’ї Д.Ф.Бурлюка, найуспішнішого управителя центрального маєтку графа Мордвінова, Давид Бурлюк зацікавився багатою археологічною округою епохи «міді-бронзи» ІІІ-ІІ тисячоліття до нової ери скіфів і сарматів, а також кочівників XI- XIII ст. Ще в юнацькі роки брати Бурлюки брали участь у розкопках, які проводилися хранителем Херсонського музею старожитностей В.Гошкевичем. Збереглися креслення і замальовки знахідок, виконані Давидом Бурлюком...(КАХОВСЬКА ЗОРЯ)

описание Бурлюк Давид Давидович народився у 1882 році на хуторі Семиротівка (нині Лебединського району Сумської області). Навчався в Сумській Олександрійській чоловічій гімназії. Фахову освіту здобував у Казанській художній школі, Одеському художньому училищі, мистецьких студіях Мюнхена та Парижа, Московському училищі живопису, скульптури та архітектури. Із 1907 року родина Бурлюків мешкала в с.Чорнянка (нині Каховський район Херсонської обл.). Упродовж 1907­1912 років до Чорнянки приїздять гостювати брати Ларіонови, Хлєбніков, Кручених, Маяковський. Д. Бурлюк, об’єднавши письменників і художників, створив групу «Гілея», яка діяли під гаслами футуризму, кубофутуризму. Пройшовши періоди захоплення імпресіонізмом, неопримітивізмом та іншими модерними мистецькими течіями, Давид Бурлюк став ідеологом російського футуризму як у живописі, так і в літературі. Революційні події в Росії Д.Бурлюк сприйняв захоплено, але прижитися в новій країні не зміг. Спочатку емігрував до Японії, а потім – до Сполучених Штатів Америки. Із 1922 по 1964 ррі Бурлюк мешкав у Нью­Йорку (США).  Детальніше...

 

Д.М. Торос, директор Каховського районного краєзнавчого музею

 

Clock

Searsh site...

Calendar
«  Травень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Calm radio
My favorite sounds

Exchande Rates

Weather

Holidays Ukraine
Календар України

Friends' Sites

МінОсвіти і Науки України

Відділ освіти Каховської РДА

Сайт села Чорнянка

Підручник HTML для сайту

Сайт Солук Г.П.

Вороцівський НВК І-ІІІ ступенів

Футажі для ProShow Producer

Музичні анімації

Конвертер PDF в Word

Online відеоконвертер

Антивірусні програми

Мій Google Drive

Оплата за електроенергію

Оплата за газ

"Укртелеком - оплата"

Клікніть мишкою по баннеру сайта,який Вас зацікавив!

Website Counters